11. prosince 2013

EUTANAZIE

Každej má někdy chuť skončit se životem. Ale je to opravdu správný řešení? Opravdu to prostě chcete vzdát? Vážně si myslíte, že už to nemá cenu? 
Bojujte přece!
Myslím si, že pokud chce někdo dobrovolně skončit svůj život, ať to udělá. Tím spíš, když se jedná o starého člověka, který prodělal několik operací, bere sedm léků denně a nic z toho v podstatě nezabírá. 
Nikdo se nás neptal, jestli se chceme narodit, tak ať nám nikdo nepřikazuje žít, když nechceme! 
Jsou tu ovšem lidi, kteří (kdyby byli doktorem) by se cítili provinile a měli by asi výčitky svědomí. Já je chápu nebo možná aspoň trochu, ale ať se oni snaží chápat ty, kteří už chcou bejt pryč. Řekla bych, že ukončit život v nemocnici za asistence lékařů je daleko lepší, než skočit z mostu nebo spolykat prášky. Pokud ale jde o mladší lidi, měli by bojovat. Hodně lidí, mladých lidí, kteří uvažují nad eutanázií, to dělají ze zoufalství a jsou tak pesimisticky naladění, že vlastně jinou možnost nemají. Přestávají věřit a to je ten hlavní problém. 
Když člověk věří, většinou se to vyplní. Věřím v to. Dělám to tak.
Tito "nevěřící" lidi nemají už silnou vůli, podléhají bolestem a ta je přesvědčuje, ať to udělají. Že se jim uleví. Je mi jich líto a doufám, že to nezažiju. Na druhou stranu je chápu i když nevím, co bych dělala, kdyby u mě žádná léčba nezabírala a já se pořád motala v kruhu. 
Jak bych se rozhodla...
Eutanazie. 
Ano nebo ne?
Jste pro a nebo proti?
Vnímáte to jako vraždu (ať už samu sebe nebo kohokoliv jinýho) nebo jako spásu?
Je to dobře nebo špatně?
Vážně víte, co po doktorech chcete?
Dobře, právě jste dobojovali.
Gratuluju!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky moc všem za všechny komentáře či připomínky. Všechny je čtu a čtu je mile ráda .)