ZASTÁVKA

února 04, 2014

Měla jsem volno a přítel taky. Napadlo nás si zajít na brunch. Jelikož jsem si dva dny před tímto nápadem nechala poslat pár tipů na hodně navštěvované, ale nijak komerční kavárny, tato byla jasná volba.
Kavárna a Pekařství Zastávka se nachází na ulici Táborská 232 v Brně - Židenicích. Sídlí přímo na šalinové zastávce Geislerova (šalinou č. 8 jste tam z nádru za 7 minut).
I když se zdá, že mít kavárnu s pekárnou na rušné, hlavní ulici a ještě přímo na zastávce je divnej a možná i blbej nápad, tak vás vyvedu z omylu. Každej, kdo jezdí ráno kolem se podívá dovnitř a říká si: "Tam bych teď chtěl/a být". Nevymýšlím si to, mám to ověřeno z několika zdrojů.
Kavárnička je malinká, ale za to tááák útulná. 
Když vstoupíte, není moc na co koukat, spíš si rychle najděte místo a sedněte si. 
Tak.Teď se kochejte a vychutnávejte tu atmosféru. Ta si vás najde. 
Kavárnička působí takovým venkovským stylem - design holých zdí a zelené barvy se zděným barem vás v tom utvrdí. Navíc všude tu voní čerstvé pečivo. V nápojáku najdete především kávu z brněnské pražírny Gills Coffee, která mi chutnala a byla jsem ráda za správný způsob servírování Lattéčka, tzn. do hrníčku. Předvedli nám taky, že ovládají i latté art.
Dál tam najdete různé druhy čajů, limonád, frappéček, no prostě všeho možnýho i nemožnýho. K zahnání hladu si tu můžete dát spoustu věcí. Za zmínku určitě stojí francouzské macarons, koláčky, croissanty, cookies, cupcakes, dortíky, bio i bezlepkové pečivo a tak dále.
Obsluha byla příjemná, ale možná trošku zdrženlivá. No, ono není kam spěchat, protože tady se zkrátka zastavil čas a všem to tak vyhovuje.
I vám to bude vyhovovat. + super ceny
+ naprosto úžasná, malebná atmosféra
+ čerstvé pečivo
+ káva z pražírny

Pokud se někdy ocitnete v Židenicích, což byste měli už jen kvůli nejkrásnějšímu Židovskýmu hřbitovu, tak se rozhodně stavte.

Věřte ale, že to nebude naposled .)

Zastávka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Jééé! Moje nejoblíbenější kavárna! Hned naproti mám školu.. Musím uznat, že je to tam fakt super.. Každý den ráno jsem se dívala a říkala si, že je to zapadákov, že tam nepůjdu, ale její kouzlo mě přemluvilo.. No a musím přiznat, že je to snad mé nejoblíbenější veřejné místo.. Navíc je doplněna výstavami - nejvíc se mi líbila ta s jelenem, jelikož jeleny miluju.. :D - no a ty makronky a dortíky.. ♥ Mohla bych tam bydlet!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele víš co je ještě horší? Že já v těch Židenicích bydlím a toto jsem otestovala až teď! Dost se stydím, ale mám to podobně jako ty - přišlo mi to jako zapadákov a ani mě to nelákalo se tam jít podívat. Jinak díky za poznatek, na výstavy jsem zapomněla .)

   Vymazat
 2. Ty jo bezlepkové pečivo! No tak to je paráda, to bych si taky nechala líbit - někde poblíž :) Potřebuju nutně ať otestuješ kavárny v Ostravě a Opavě!!!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo mají tam spoustu vychytávek, až jsem fakt dost koukala! :) Hehe až teda budu někdy v Ostravě nebo v Opavě, tak si půjdu někam sednout a dám ti vědět ;D

   Vymazat
 3. Tak teď snad i lituji toho, že opravdu nemám cestu kolem :) hmm pěkné , vypadá to tam moc pěkně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba se ta cesta kolem někdy naskytne ;)

   Vymazat
 4. Tam to miluju, bydlí v Židenicích, takže jsem tam též pečená vařená :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se zřejmě brzo potkáme ;)

   Vymazat

Díky moc všem za všechny komentáře či připomínky. Všechny je čtu a čtu je mile ráda .)