SPOLEK

února 10, 2014

Konečně přijela kámoška z Prahy, která má kafíčko ráda a je ochotná zkoušet nový věci, takže pro mě ideální povalečskej společník. Zašly jsme do podniku Spolek, který najdete na adrese Orlí 22, to je hned vedle Měnínské brány. 
Zrovna tam chodí moc mých známých a zrovna tam jsem nikdy nebyla. Nějak mě to tam prostě netáhlo. Když jsem se zeptala, jaký to tam je, odpovědi byly ve směs stejný: že je to něco jako Trojka...

zdroj google
Každopádně po příchodu jsem nečekala, že je Spolek tak velkej. Rozkládá se v poměrně rozlehlé, zajímavé ploše s dětským koutkem (ten bych klidně vypustila) a nese se do patra. Tam jsme chtěly zůstat, vypadá to tam útulně a hezky kafárensky, akorát nás odradilo kuřácký prostředí. Já když nemusím, tak v kuřáckým dobrovolně nesedím. Je to tam ale mnohem hezčí a příjemnější než dole, neboť dole to na mě působí jak v jídelně, kde čepují Starobrno - za to hlavně může výzdoba a skoro všude přítomná zelená. 


zdroj google
Dost mě zaujalo menu, který mají v kovových deskách. Celkem zajímavá a neobvyklá záležitost. V nabídce najdete kafe, který mi teda vůbec nechutnalo - bylo dost překyselený - navíc a to mě teda absolutně dostalo bylo, že nabízejí kávu z French Pressu za 52,- (!!!). To nemůžu rozdejchat do teď. Nevím, co na tom stojí 52,- když je to teoreticky i prakticky stejně práce jako kdyby jste dělali kafe v kávovaru. No, pokud mi to dokáže někdo vysvětlit, tak prosím. 
Na druhou stranu se mi líbí nabídka poměrně levných zákusků ovšem po ochutnání domácího Tiramisu mě nadšení přešlo, neboť chutnalo dost zvláštně. Teď teda vlastně ani nevím jestli mi spíš chutnalo nebo nechutnalo. Aby to ale nevyznělo celkově negativně, tak jsem koukala na celkem zajímavou nabídku poledního menu, který vypadalo dosti lákavě. Ve Spolku se pořádají taky různý akce jako např. klavírní večery, vernisáže, výstavy atd. No musím potvrdit to, co mi bylo již řečeno, že je Spolek taková Trojka. 
Nebo je Trojka takovej Spolek - jak chcete. 


zdroj google
Obsluhoval nás vysoký muž, který se tam podlé mého názoru nehodil. Přišlo mi, že je celkem dost vzdělanej a že mu to tam ani nesluší. Viděla bych ho v úplně jiným podniku. V "nóbl" podniku třeba. Byl ale velice milý (vždycky se omlouval, když nám něco donesl, že nás vyrušil v konverzaci) a myslím si, že by si s ním člověk dobře popovídal. 


zdroj můj instagram

+ prostor

+ obsluha
+ restaurace a kavárna v jednom
+ akce
+ ceny

- káva

- předražený kafe z FP
- taková nijaká výzdoba

No, je to tak, jak to vypadá. Pokud tam někdy příště zajdu, tak buď na oběd nebo na něco jinýho než na kafe. Ovšem za tu návštěvu to stojí, takže když půjdete okolo, stavte se tam, aspoň mi tu pak napíšete něco do komentářů. A pokud jste tam už byli nebo tam dokonce i chodíte pravidelně, tak napište především.

Budu se těšit .)

Spolek Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Hej nevím proč ti ten blog odebírám, když jsem ještě nenarazila na recenzi na kavárnu, která by nebyla mojí stálicí :D Asi chodím moc do kaváren.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám vypsanej seznam kaváren, kam mám namířeno, tak třeba někdy příště no :) Navíc Brno je sice město kavárenský, ale taky je malý a ještě, když chodíš všude možně, tak se pak není čemu divit :)

   Vymazat
 2. Vypadá to tam strašně pěkně :) Škoda, že je to tak daleko :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já mám hodně ráda Liberty cafe na Radnické, po jejich mandlovému cappuccinu bych se mohla utlouct. Jsem ráda, že jsem objevila tvůj blog a občas zkusím i jiné místo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tam to má rádo dost lidí, ale když jsem tam byla já, pan číšník vyslovoval "mačijáto" tak jsem tam už raději nešla :D

   Vymazat
 4. French Press za 52?? Tak to je docela síla!!

  OdpovědětVymazat
 5. Aaa spolek miluju :-) Chodíme tam často a ten jejich špenátový štrůdl a tiramisu jsou lahůdky :-)
  Na mém blogu právě probíhá giveaway, budu moc ráda, když se také zapojíš > http://www.chicoco.cz/2014/02/giveaway.html ♥

  OdpovědětVymazat
 6. Tak kafíčko za 52,- není asi nic, co bych si musela dávat pravidelně :D

  OdpovědětVymazat

Díky moc všem za všechny komentáře či připomínky. Všechny je čtu a čtu je mile ráda .)