CÍLE ŠESTNÁCTKY

ledna 07, 2016

Nedávám si přecevzetí.
Nesepisuju si sny, páč sny nemám, já mám jen cíle. Když řekneš, že je něco sen, tak je to věc, ve kterou doufáš a nic moc pro ni neděláš. Někdo i prostě čeká, že mu spadne do klína, ale jakmile to nazveš cílem či cestou, už máš v hlavně pár radikálních myšlenek a nápadů, který ti pomáhají a ty se pomalu posouváš blíž a blíž.
Všechny cíle jsem si zapsala do diáře, abych je nosila pořád s sebou a myslela na ně. Mrkla na ně, vždy, když to budu potřebovat.
No a tady teda jsou:

VÍC A SPRÁVNĚ TŘÍDIT ODPAD
Snažím se třídit papír, plasty a sklo. Někdy naleznu věc, která vypadá papírově a pak se dozvím, že patří do plastů. Je v tom trošku chaos, ale naučit se to chci, navíc bych chtěla založit více košů a třídit ještě poctivěji. Smutný je, že tu v okolí mám jen kontejner na papír, plasty, sklo a textil.


NEJÍST MASO
Rok to je, co jsem přestala jíst maso. Bohužel jsem přesně 4x ujela. Ano, byl to losos a jednou tuňák. Jediný druh masa, který jsem prostě snědla. Chuťový buňky mě stále přemlouvají, ale já se nedám!


JÍST JEŠTĚ VÍCE ZDRAVĚJI
Chci do jídelníčku zařadit víc semínek a oříšků. Už mám seznam na pár variací na objednávku. Semínka jsou celkem v pohodě, ale oříšky moc v lásce nemám.


VÍCE CVIČIT
Tady hodně rozhoduje čas a vytíženost v práci. Bohužel je to chabý argument, ale je to prostě tak. Děsně mě to štve, sport miluju a baví mě. Chci víc jógy, běhu, kola, bruslí a ještě víc lesních výletů.


ŽIVIT SE PSANÍM
Musím si vyřídit pár nezbytností a pochopit nějaký systémový věci, bez kterých to nepůjde. Myšlenkově jsem ale dospěla do optimismu a do ještě větší cílevědomosti. Budu po tom šlapat jen jak to půjde a těžce věřím, že toto je to, co já mám dělat, proto vím, že se mi to splní.


VYRÁBĚT SI VŠE KOSMETICKÉ
Kosmetiku si vyrábím sama. Vše je čistá příroda a jediná živočišná věc, kterou používám je včelí vosk. Ten mám přímo od pana včelaře, který svoje včelky miluje a pečuje o ně. K celkové mé spokojenosti potřebuju ještě vyrobit řasenku, mýdlo a ráda bych i tvářenku a pudr.


LÍP A VÍC ŠETŘIT
Tohle se odvíjí od výplat nás obou a zrovna teď se nenacházíme v příliš klidné finanční situaci. Každopádně to tak asi má být, tudíž to tak musím brát. S přítelem jsme se domluvili, že nebudeme nic do hnízda kupovat (až na pár drobností) a sami se uskromníme. No a na co že šetříme? Na nový hnízdo!


Jaký cíle v tomto roce máš ty?

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Také chci zdravěji jíst a více šetřit:-) Držím palce ať se ti všechno splní:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Všechno půjde a všechno bude, musíš mít jen víru :)
   Tobě taky přeju, ať vše, co chceš, máš.

   Vymazat

Díky moc všem za všechny komentáře či připomínky. Všechny je čtu a čtu je mile ráda .)